Skocz do zawartości

  •  

Regulamin

Regulamin forum PCSH.pl

§1. OGÓLNE POSTANOWIENIA
1. Forum PCSH.pl służy do dyskusji w poszczególnych tematach, wymiany poglądów i zainteresowań.
2. Dostęp do przeglądania forum ma każdy niezarejestrowany i zarejestrowany użytkownik, nieodpłatnie i bez ograniczeń (wiekowych, religijnych itp.). Zarejestrowany użytkownik ma dostęp do komentowania wypowiedzi innych użytkowników, wyrażania własnych opinii, pytań poprzez pisanie postów pod warunkiem przestrzegania niniejszego regulaminu.
3. Niezarejestrowany użytkownik nie posiada praw w ingerencję (pisania postów, zakładania nowych wątków) forum w/w w punkcie 2. &1.
4. Użytkownik zakładając konto na forum zgadza się na wysyłanie przez serwis na podany przez niego adres e-mail treści informacyjnych oraz treści o charakterze informacji handlowej pochodzących od forum lub innych podmiotów.

§2. ZASADY OGÓLNE
1. Zabrania się posiadania więcej niż jednego konta na forum.
2. Zabrania się umieszczania treści wulgarnych, pornograficznych, drastycznych, sprzecznych z prawem ect.
3. Obowiązuje zakaz umieszczania linków do pirackiego oprogramowania w tym gier, programów, filmów i muzyki itp. Wszystkie nielegalne linki będą w miarę możliwości usuwane. Jednocześnie administracja forum PCSH.pl nie ponosi odpowiedzialności za treśći zamieszczane przez użytkowników forum PCSH.pl.
4. W treści postów zabrania się zamieszczania jakichkolwiek odnośników/treści, dzięki którym dany użytkownik czerpie korzyści materialne z w/w tytułu.
5. Zakaz umieszczania reklamy, kryptoreklamy itp. w treści postów, nie dotyczy zawartości podpisu użytkownika.

§3. PISANIE POSTÓW
1. Nowe wątki należy zakładać w odpowiednich działach. Każdy z działów ma opis określający jego tematykę.
2. Wątki tytułować konkretnie, w sposób mówiący w skrócie o tym, czego dotyczą - czyli nie: "Pomocy!", "Co się dzieje?", "Pilne!", etc. Pamiętaj, że nadając topikowi konkretny tytuł, ułatwiasz innym korzystanie z forum i jednocześnie zwiększasz swoje szanse na uzyskanie odpowiedzi.
3. Powstrzymywać się od zamieszczania postów nic nie wnoszących do dyskusji, np. o treści "lol", "zgadzam się w pełni z przedmówcą", oraz postów będących wyłącznie powtórzeniem informacji podanych już w wątku przez innego uczestnika forum.
4. Zanim napiszesz temat z pytaniem, sprawdź czy inny użytkownik forum nie miał podobnego problemu, skorzystaj z opcji "szukaj".
5. Jeżeli podczas pisania postu popełniłeś błąd, skorzystaj z opcji "edytuj", zabrania się także pisania "posta pod postem".
6. W postach zabrania się dodawania dopisków typu "piszcie na adres@domena.pl", "proszę o odpowiedz na GG" itp.
7. Kategorycznie zabrania się obrażania innych użytkowników forum PCSH.pl.

§4. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
1. Zabrania się zwracania innym użytkownikom uwagi, nakazując zmiany i powołując się na regulamin. Od tego są moderatorzy oraz osoby do tego upoważnione.
2. Na forum obowiązuje kategoryczny zakaz promowania artykułów powszechnie postrzeganych, jako pirackie (nielegalne) pod każdą postacią; jak i również udzielania pomocy, osobom, które mają problemy z programami nieznanego pochodzenia. Z punktem tym wiąże się również kategoryczny zakaz zamieszczania próśb pomocy użytkownikom posiadającym owe oprogramowanie, co postrzegane jest jako jego promowanie.


Żadna część serwisu (m.in. teksty, dokumenty, układy graficzne, grafiki) nie może być kopiowana lub rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (elektroniczny lub mechaniczny) włącznie z kopiowaniem, drukowaniem, foto-kopiowaniem, nagrywaniem na dyskietki, płyty CD/DVD lub przy użyciu innych środków, bez pisemnej zgody Właściciela/Administratora forum.
Naruszenie praw autorskich może spowodować pociągnięcie do odpowiedzialności cywilnej i karnej w maksymalnym zakresie dopuszczalnym przez prawo.